Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kroužky ve školním roce 2017/2018

27. 9. 2016

 

Flétnička 

“Vstávej, vstávej, píšťaličko,

spala už jsi dost.

Koho potkáš na tom světě,

hraj mu pro radost!”

 

V tomto kroužku se děti seznámí s dechovým hudebním nástrojem – zobcovou flétnou. Formou hry se naučí, jak nástroj vypadá, jak s ním zacházet.Důležitým prvkem hry na flétnu je rovněž podpora správného dýchání. Proto budou pravidelně prováděna dechová cvičení (gymnastika) pro nácvik správného hlubokého bráničního dýchání, což vede i k celkovému posilování zdravotního stavu dětí. Vhodná je proto pro děti s chronickým onemocněním průdušek, astmatem, alergiemi.Radost z muzicírování povede děti k příjemnému zážitku a pozitivnímu vztahu k hudbě. Děti získají podvědomí o notovém zápisu, naučí se i některé jednoduché noty poznávat. 

Tento kroužek bude probíhat  pod vedením paní učitelky Šárky  Záleské. Doporučený věk pro tento kroužek je 4-6 let.

 

Keramika  

 Při tvorbě z keramické hlíny můžeme dát dětem větší volnost pro rozvíjení jejich kreativity a prostor pro sebevyjádření. Nezanedbatelnou součástí této složky je prezentace výtvorů dětí, které z keramické hlíny vytvořily. Díla budou vystavena ve třídě nebo ve veřejném prostoru.

 Kroužek povede paní učitelka Laura Poledníková. Počet dětí v  tomto kroužku bude omezen na 12 a přednostně budou vybráni předškoláci, u kterých paní učitelky pozorují výtvarné nadání.

 

Mažoretky

 Pod záštitou tanečního klubu Krokodýl bude v tělocvičně Základní školy Mitušova 8 probíhat kroužek Mažoretky. Prioritou tohoto kroužku je správné držení těla, ladnost pohybů, p ohybová průprava, rytmická průprava, základy baletu, gymnastiky, scénického tance, mažoretek a roztleskávaček. Vše s úsměvem formou zábavné hry, s pomocí říkánek, cvičení s pomůckami.Kroužek  povede paní učitelka Martina Sobczyková, která je dlouholetou trenérkou mažoretek klubu Krokodýl.

Kroužek je pro dívky ve věku od 4 let a bude vždy ve čtvrtek od 15:30-16:30v tělocvičně ZŠ Mitušova8

 

Taneční škola Carmen

Taneční kroužek pod vedením zkušených lektorů taneční školy Carmen, která s naší mateřskou školou spolupracuje již řadu let. Vždy na konci školního roku je pro rodiče pořádána akademie v kulturním domě Akord, děti rodičům předvedou, co se naučily.  Věkově není kroužek omezen, doporučen věk jsou 3 roky. Bude probíhat vždy v úterý od 15:15 - 16:00 hodin v prostorách Mateřské školy
 
Judo Baník Ostrava
 
Vizí tohoto kroužku je rozvíjet zdravý sportovní duch, naučit děti umět se bránit, být pružnými a podpořit si znalosti základu juda sebevědomí. Kroužek vedou trenéři klubu Baník Ostrava a bude probíhat vždy ve čtvrtek od 15:15 - 16:00 v prostorách Mateřské školy. Věková hranice od 3 let
 
 
Pohybová všestrannost - neboli Děti na startu
 

Co jsou Děti na startu

  •  Jde o všestranný pohyb pro děti mateřských a základních škol, od 4 - 9 let
  • rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, síly a rychlosti
  • naučit se správně běhat, skákat, chytit míč, udělat kotoul, stojku
  • umět základní pohybové dovednosti jako základ pro každý sport
  • prevence obezit,  nadváhy a nemocí pohybového aparátu
  • základ pro celoživotní pozitivní vztahu ke sportu a pohybu
  • zkušení certifikovaní trenéři z různých odvětví sportů

Předškoláček

Kroužek pro děti s odloženou školní docházkou. Každé pondělí od 12:15 - 13:00 hodin se bude dětem individuálně věnovat paní učitelka Lucie Smiejová. Děti si procvičí, prohloubí a získají dovednosti potřebné k zápisu do ZŠ.